На Львівщині запрацювала комунальна молочна ферма

Комунальне підприємство «Фермерське господарство «Тарком», яке зафункціонувало в селі Лішня Дрогобицького району на Львівщині, на базі орендованих приміщень комплексу КСП «Лішнянське», поповнилося першим поголів’ям рогатої худоби молочних порід – напередодні нового року прибуло 18 корів. У планах – упродовж 2022 року збільшити поголів’я до ста, а то й більше корів.

Про це йдеться на сайті Дрогобицької міської ради.

Новостворене підприємство займатиметься молочним виробництвом, а також вирощуванням сільськогосподарської продукції. Основними видами діяльності фермерського господарства «Тарком», відповідно до його статуту, є товарне сільськогосподарське виробництво, зокрема: вирощування зернових культур, тваринництво та птахівництво, розведення великої рогатої худоби молочних порід, оптова торгівля молочними та м’ясними продуктами.

Як стверджує міський голова Дрогобича Тарас Кучма, на господарство «Тарком» покладають чималі надії.

Маємо на меті забезпечити нашу громаду екологічною продукцією: молоком, сиром, сметаною та м’ясом. Окрім корів, у планах є розведення кіз та овець, – резюмував Тарас Кучма.

Над створенням власного фермерського господарства у Дрогобицькій міській раді роздумували тривалий час, зокрема до цього важливого кроку підштовхнуло розширення меж громади. Відтак, було розроблено бізнес-план підприємства та вивчено досвід схожих структур, які вже функціонують в Україні. Зокрема, досвід ферми, що працює в с. Бугаївка Ізюмського району Харківської області.

Для налагодження діяльності комунального підприємства виділено в користування 50 гектарів землі в селі Лішня. На них облаштують пасовища для худоби.

Ще 120 гектарів землі «Таркому» буде передано в користування під вирощування кормових культур: 40 гектарів – під багаторічні трави (заготівлю сіна та сінажу), 20 га – під кукурудзу на силос, 20 га – під зернобобові (соя, боби), 40 га – під зернові культури (на комбікорми).

Водночас ведуть перемовини з німецькими партнерами міста Дрогобич, які зацікавлені в інвестуванні коштів у механізацію підприємства та облаштування в Дрогобицькій громаді молочного переробного мінізаводу.

Додамо, що створення КП «Тарком» має на меті кілька цілей: найперше – це можливість старту виробництва якісної молочної продукції, якою можна буде забезпечувати садочки та школи громади, чи збувати в спеціалізованих магазинах роздрібної торгівлі. По-друге – збереження цілісних земельних паїв, які наразі перебувають в комунальній власності Дрогобицької громади і на які вже сьогодні претендують чимало підприємців. По-третє – це популяризація розвитку сільського господарства, яке, за умови дотримання визначених законом норм, матиме державну підтримку та можливість залучення іноземних інвестицій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram