Витрати українських виробників зерна на залізничну логістику аграрних вантажів до морських портів України у 2021 році збільшилися вдвічі в порівнянні з попереднім роком. Як повідомляє Економічна правда, про це заявив член логістичного комітету Європейської бізнес-асоціації та радник голови правління “Укрзалізниці” Юрій Щуклін.

Вирішальним фактором зростання витрат аграріїв став дисбаланс попиту та пропозиції залізничних вагонів-зерновозів “Укрзалізниці”. За словами експерта, умови для нього були створені навесні та влітку 2021 року “бездіяльністю попереднього менеджменту” державного перевізника, який “не цікавився потребами ринку та не виходив на контакт із аграріями”.

У 2020 році залізнична логістика зібраного з 1 га врожаю зерна коштувала в середньому 300 доларів, а у 2021 році вже 600 доларів. Витрати на залізничну логістику фактично зрівнялися із витратами виробника на 1 га на вирощування зерна”, зазначив Юрій Щуклін.

Він додав, що восени стався ажіотажний зліт цін через те, що дані про провізні можливості та рівень участі “Укрзалізниці” у перевезеннях урожаю не розкривалися.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram