Житель села Червона Діброва Глибоцького району Чернівецької області Сафрон Петрович Фарфуляк після виходу на пенсію кардинально вирішив змінити вид діяльності і після добре відомого будівництва мостів перейшов на вирощування садів. Спочатку чоловік вирощував яблука та смородину, але згодом почав займатись культивуванням саджанців горіхів.

Сільським господарством фермер почав займатися 10 років тому. Спочатку посадив 30 га яблуні, 30 га смородини. Його  поля здебільшого знаходяться в селі Червона Діброва Глибоцького району, де він орендує приблизно сто гектарів.

— Уже чотири роки, як зайнялися саджанцями горіха. Практично у мене агронома немає — я сам і агроном, і директор господарства. Зараз на горіховому господарстві у нас є головний технолог, який пропрацював в Голландії, Чехії та має великий досвід. На сьогодні він керує технологією вирощування горіха, — розповів чоловік в інтерв’ю UA.TV.


Горіхи Сафрона Петровича найбільш адаптовані до українських умов, адже вирощують їх на гірській території, де температура повітря на кілька градусів нижча, ніж в нижчих регіонах.

Потенціал становить 20 тисяч саджанців на рік, територія розсадження близько 10-ти гектарів. Однак особлива гордість фермера це, звичайно, власна лабораторія, де проводитиметься прищеплення горіхів, на території України вона унікальна. Адже тут горіхи прищеплюють на корені.

— Наша станція забезпечує посадковим матеріалом господарства-розплідники Черкаської, Житомирської, Миколаївської областей. Наші сорти характеризуються цінними господарськими показниками. Вихід ядра у них від 46 до 53 відсотків. Це дуже високий показник, — розповідає селекціонер Наталія Гаврилець.

Ціна щепленого саджанця горіха досягає 12 євро. Зараз на плантації Сафрона Фарфуляка вирощують 14 сортів горіха, які реалізують на продаж, а в планах розширення і вихід на експорт.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram