Винахідники Iron Ox з американського Сан-Карлоса (штат Каліфорнія) створили повністю автоматизовану ферму, на якій для посадки рослин, догляду за ними і збору врожаю використовують два роботи. Як зазначає телеканал CNBC, зараз Iron Ox вирощує зелень і трави, такі як салат і базилік, однак у майбутньому хоче перейти на інші культури, зокрема томати.Що ж стосується «обслуговуючого персоналу», то один робот важить близько 454 кг і розміром приблизно з автомобіль  він переміщує контейнери з рослинами по критій фермі. Друга машина роборука відповідає за посадку насіння, пересадку рослин, перевірку їх стану за допомогою камер і штучного інтелекту і збір врожаю. Живлення рослин забезпечує гідропонна система вода, поживні речовини і кисень передаються безпосередньо в корінь.

До кінця 2018 року Iron Ox планує почати продажі вирощеної продукції, а також прагне побудувати мережу роботизованих ферм поблизу міських центрів, аби продавати по-справжньому свіжі продукти.

— Зараз свіжі продукти не такі вже свіжі, вони подорожують в середньому 2000 миль (3,2 тисячі км) від ферми до продуктового магазину. Це означає, що багато людей їдять тижневий салат або полуницю, — розповів співзасновник і гендиректор Iron Ox Александр Брендон.


Iron Ox першими повністю автоматизували процес зростання і повністю проектують свою систему навколо можливостей робота.

— Одна з чудових особливостей роботів полягає в тому, що вони дійсно не втомлюються, і їм все одно, о котрій годині вони працюють. І поки вони мають енергію в батареях, вони можуть працювати, — сказав співзасновник.

Watch robots grow food without any farmers from CNBC.

 

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram