Масовий сезон малини в Україні почався з несподівано низьких цін

Цього тижня в Україні стартував сезон масової реалізації малини. Перші партії цієї ягоди з південних регіонів з’явилися на ринку більше тижня тому, однак ціни були високими. Як повідомив EastFruit, до збору малини приступили господарства з центральних регіонів, що збільшило пропозицію і знизило відпускні ціни.

Сьогодні гуртова ціна на малину в центральних, східних та неокупованих південних областях коливається в межах 50-70 грн/кг ($1,71-2,39/кг). В середньому це у 1,6 раза нижче, ніж перші гуртові партії малини рік тому. Таку цінову різницю аналітики ринку пояснили досить раннім початком сезону малини, а також сприятливими погодними умовами навесні.

Ще одним фактором низьких цін у поточному сезоні стали проблеми з каналами реалізації. Через блокаду морських портів практично немає можливості вивозити заморожені ягоди на експорт, але при цьому гуртові та роздрібні ціни на малину можуть відрізнятись удвічі.

Читайте також: Як допомогти плодово-ягідним насадженням у спеку: поради консультанта

Однак масовий збір врожаю малини у західних і північних регіонах України ще не розпочався. Саме вони є основними осередками комерційного виробництва ягоди і малина з цих регіонів традиційно якісніша. Аналітики вважають, що ціни на нові невеликі партії малини з півночі та заходу України можуть бути в рази вищими від цін на малину з південніших областей.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram