Широкозахватні сівалки EFECTA на українських полях

Сівалка може працювати на високій швидкості – до 20 км/год, що в поєднанні з великою шириною захвату – 12 м, забезпечує високу щоденну продуктивність роботи – до 200 га в день

Все частіше аграрії роблять вибір на користь широкозахватної техніки. Середній розмір полів в Україні становить 80-120 га, що дає можливість використання більш продуктивних широкозахватних агрегатів. Парк такої техніки є більш енергоощадним, виконує агрономічні завдання в більш стислі строки, а також вимагає меншу кількість задіяних тракторів та людських ресурсів.

Компанія BEDNAR орієнтується на розвиток і виробництво широкозахватних агрегатів для обробітку ґрунту та сівби вже протягом тривалого часу. Компанія є одним із лідерів у цьому сегменті та може запропонувати повну технологічну лінію українським підприємствам, зокрема й тим, які використовують систему CTF (систему постійних технологічних колій).

Читайте також: Техніка BEDNAR на європейських полях: широкозахватні рішення

Одним із найголовніших агрономічних етапів є посів культури. Для цього завдання BEDNAR пропонує широкозахватний посівний комплекс EFECTA CE12000 з можливістю підготовки ґрунту за один прохід. Це універсальний агрегат, що має робочу ширину 12 м та двокамерний бункер для можливості внесення добрив під час сівби. Сівалка може працювати на високій швидкості – до 20 км/год, що в поєднанні з великою шириною захвату, забезпечує високу щоденну продуктивність роботи – до 200 га в день.

David Aujumier, власник ТОВ “Екотера”, Хмельницька обл.

– Зернову сівалку EFECTA ми придбали 2021 року для вирішення проблеми якісної підготовки посівного ложа. Моя EFECTA має передню робочу секцію – хвилясті колтери PROFI, які якісно подрібнюють пожнивні рештки перед проходом висівних сошників. Та й сама висівна секція має високий тиск сошників, що особливо ефективно для роботи на твердому ґрунті. Завдяки цьому отримуємо рівномірні якісні сходи. Раніше ми працювали 12-метровою сівалкою німецького виробника, яка не мала будь-якої передньої робочої секції перед сошниками, – розповідає David Aujumier, власник підприємства ТОВ «Екотера», що на Хмельниччині.

EFECTA має чотири варіанти переднього робочого обладнання: передня вирівнювальна планка Crushbar, гострі диски PROFI, TURBO чи колтери для внесення добрив FERTI.

– Також ефективною виявилася функція посекційного відключення. Окрім економії посівного матеріалу та відсутності пересівів, це спрощує роботу механізатора, адже все відбувається автоматично, – зауважує пан Давід.

Сівалка оснащена чотирма розподільчими головками, що забезпечує рівномірність розподілу насіння та добрив, а також дає можливість посекційного контролю кожні 3 метри робочої ширини агрегата.

– Сівалкою EFECTA ми сіємо пшеницю, ярий ячмінь, сою, гречку, влітку сіятимемо ріпак. Сівалку агрегатуємо з трактором New Holland T8.435. Для нашої рельєфної місцевості це дуже вдале рішення. Працюємо зі швидкістю 13-14 км/год, за одну зміну засіваємо 100-110 га.

Висівні сошники сівалки кріпляться за допомогою паралелограма, що забезпечує ідеальне копіювання рельєфу поля та рівномірну глибину посіву по всій ширині. EFECTA може бути оснащена сошниками з міжряддям 12,5 чи 16,7 см.

З метою зменшення тиску на ґрунт, сівалка може бути оснащена гусеницями FLOATRAX, що не призводять до ущільнення ґрунту.

Сівалки EFECTA CE12000 є достатньо новими агрегатами для нашого ринку, але вже гарно зарекомендували себе на українських полях. Треба зазначити, що всі широкозахватні агрегати BEDNAR відповідають вимогам ЄС щодо пересування дорогами та мають транспортну ширину 3 м.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram