Зростання цін на картоплю в Україні в квітні привернуло увагу імпортерів. Сьогодні, на фоні скорочення пропозиції української картоплі, на гуртових ринках збільшується пропозиція картоплі виробництва Білорусь.

За даними фахівців департаменту «Аналітика» одного із найбільших в Україні гуртових ринків ОРСП «Шувар» (Львів), ціни на імпортну картоплю формуються в діапазоні 7-7,5 грн/кг (0,23-0,25 EUR/кг). Цікавим є те, що імпортна картопля коштує дешевше від вітчизняної, українські фермери сьогодні пропонують картоплю на «Шуварі» по 7-8 грн/кг (0,23-0,27 EUR/кг). Передає InfoShuvar.

— Поточна ціна на картоплю є рекордно високою, принаймні, за останні 10 років, в першій половині квітня 2017 року українська картопля коштувала 4-4,2 грн/кг (0,14-0,15 EUR/кг), — зазначають аналітики.


За пояснила Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар», Україна імпортує відносно невеликий обсяг картоплі, переважно це рання продукція з Єгипту і насіннєва картопля з Нідерландів. Необхідність в імпорті минулорічної продовольчої картоплі з інших країн виникає лише у випадку дефіциту власної продукції і, схоже, саме таким є поточний сезон.

— Врожай цього року був не найкращим, тому поточні ціни на українську картоплю вже побили всі рекорди попередніх років. Таке суттєве зростання пов’язане також з неврожаєм картоплі в країнах ЄС, саме з цього регіону ми, зазвичай, завозили картоплю, коли не вистачало власної. Але сьогодні картопля в Європі мінімум на третину дорожча, ніж в Україні, тому ми почали завозити картоплю з Білорусі», — коментує ситуацію Тетяна Гетьман.

За даними моніторингу «Інфо-Шувар», сьогодні на гуртовому ринку «Броніше» у Варшаві картопля коштує 0,31-0,41 EUR/кг, від початку січня на польському ринку було зафіксовано принаймні дві хвилі подорожчання картоплі. В Україні картопля почала інтенсивно дорожчати з кінця березня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram