Кабмін створив робочу групу для прискореної дерегуляції господарської діяльності

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-17
Уряд створив Міжвідомчу робочу групу, яка повинна у прискореному режимі переглянути інструменти державного регулювання господарської діяльності. Про це GrowHow повідомила пресслужба Мінекономіки.

Як зазначила перша віцепрем’єр-міністерка — міністерка економіки України Юлія Свириденко, в українських реаліях дерегуляція є необхідним інструментом для кардинального поліпшення бізнес-клімату. Окрім цього державна політика дерегуляції є одним з основних елементів практичної імплементації нової моделі розвитку України та невід’ємною складовою європейської інтеграції.

За її словами, за результатами проведеного аналізу нормативно-правового поля у сфері державного регулювання видів господарської діяльності виявлено більше 1 000 інструментів державного регулювання, зокрема:

  • 528 дозволів;
  • 224 ліцензії;
  • 157 погоджень;
  • 145 висновків;
  • 121 свідоцтво;
  • 55 декларацій;
  • 42 повідомлення;
  • 23 посвідчення.

Міністерка констатувала, що така велика кількість інструментів державного регулювання негативно впливає на страт роботи бізнесу та його вихід на ринок. До того ж, бюрократична процедура отримання дозвільних документів потребує великих часових та фінансових витрат та створює додаткове адміністративне навантаження на підприємців.

Вирішення цих питань і є основним завданням новоствореної робочої групи. Співголовами групи є перша віце-прем’єр-міністерка — міністерка економіки та віце-прем’єр-міністр України — міністр цифрової трансформації.

Читайте також: Втрата документів під час воєнного стану — що робити

Передбачається, що група координуватиме дії державних органів щодо зменшення та оптимізації інструментів державного регулювання бізнесу та працюватиме над удосконаленням нормативної бази, зокрема, у частині переведення в електронну форму інструментів державного регулювання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram