Держенергоефективності завершило розробку реєстру гарантій походження біометану

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-17
Держенергоефективності завершило розробку першого в Україні реєстру гарантій походження у відновлюваній енергетиці, а саме — реєстру біометану. Про це GrowHow повідомила пресслужба відомства.

Запровадження в Україні такого інструменту передбачено Законом України №1820 від жовтня 2021 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва біометану» та постановою Кабміну №823 «Про затвердження Порядку функціонування реєстру біометану». У розробці цих нормативно-правових актів безпосередню участь брало і Держенергоефективності.

Реєстр біометану призначений для реєстрації поданого до газотранспортної або газорозподільної системи обсягу біометану, формування гарантій походження біометану, їх передачі, розподілу або анулювання та надання сертифікатів походження біометану.

— Завдяки реєстру компанії-виробники та споживачі цього відновлюваного газу матимуть змогу отримати гарантії та сертифікати походження біометану, — зазначили у Держенергоефективності.

Презентація реєстру для потенційних виробників та інших користувачів реєстру відбудеться 23 січня 2023 року о 13:00 год.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram