Данія відновлює вирощування норок після закриття сектору через коронавірус

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-17
Підприємці Данії відновили розведення норок, після того, як у 2020 році сектор повністю закрили через побоювання, що тварини сприятимуть поширенню коронавірусу. Про це повідомив портал Nieuweoogst.

У 2020 році у Данії знищили усіх норок після того, як серед тварин виявили мутований варіант коронавірусу. Тоді його вважали потенційно небезпечним для здоров’я людей і прийняли рішення заборонити розведення норок. Воно було доволі суперечливим і призвело до відставки міністерки сільського господарства. Пізніше виявилося, що правових підстав для масового вибракування норок не було і з початку 2023 р. у Данії знову дозволили розводити цих тварин.

Вже на початку січня до країни прибули перші десять тисяч норок з Ісландії. Найближчими тижнями очікують імпорту ще більшої кількості тварин. Однак, за прогнозами, вирощування норок у Данії відновиться у значно менших масштабах через невизначеність щодо функціонування галузі. Зокрема, наразі незрозуміло хто і як повинен оплачувати €86 за тварину за обов’язкове обстеження на коронавірус та інші вірусні захворювання.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram