Щоб подолати кризу, компанія BEDNAR FMT удосконалює виробництво

Войтех Беднар, директор з виробництва BEDNAR FMT розповідає про результати 2022 року, зміни, інновації та модернізацію виробництва.
— На 2022 рік ми мали певні надії, то ж зустріли його оптимістично. Труднощі, пов’язані з обмеженнями через COVID-19, здавалося, забулися, а ситуація щодо пандемії залишалася стабільною. У першому півріччі економічного року досягнуто зростання виробничих годин приблизно на 24% порівняно із попереднім — 2021 роком. На жаль, у другому півріччі значним був вплив війни в Україні.

Війна і зміни в організації виробництва

Із початком війни багато чого змінилося. Вартість металургійного матеріалу, його нестача, перебої в ланцюгах постачання аж до різкого зростання витрат на енергоносії. Ціни на матеріали часто були дійсними лише протягом кількох годин, а більшість замовлень не підтверджувалася наявністю матеріалу. Це в кінцевому підсумку вплинуло на точність і кількість поставок. Майже жодний агрегат не був завершений, коли надходив на конвеєр.

Треба було відреагувати і почати робити щось по-іншому. Щоб підтримувати виробничий процес, було достатньо мати принаймні основні компоненти для складання агрегату, що дозволяє транспортувати його вздовж лінії та до зон зберігання. Коли деталі, яких відразу не вистачало, таки надходили, агрегати вже не поверталися на конвеєри, а продовжували працювати на нових робочих станціях.

Впровадження інновацій, будівництво та модернізація — навіть у тяжкі часи

Ми вирішили підвищити енергетичну безпеку нашого виробництва з огляду на поглиблення війни, незахищеності у сфері енергетики та запровадження нормативних вимог. Для цього реалізували проєкт вторинного підключення альтернативного теплоносія, включаючи резервуари для зберігання пропан-бутану у відповідності з чинним законодавством.

Протягом 2022 року також реалізовано перший етап проєкту вертикального зберігання негабаритних деталей. Нам вдалося не тільки зробити зовнішню зону зберігання, а й побудувати три ряди зовнішніх кронштейнів. Переваги такого оновлення очевидні: однозначна локалізація деталей, їх захист від пошкоджень, оперативна доступність та значне підвищення ефективності приймання та вивантаження матеріалів.

Проєкт централізованих закупівель спрямований на утримання цін

Поліпшення ситуації із закупівельними поставками стало запорукою збереження темпів виробництва. Треба було впроваджувати зміни і в цій сфері. Ми поступово переукладаємо контракти з постачальниками, беручи до уваги нові умови співпраці. Тут головна наша мета — підвищення точності постачання та якості комплектуючих. Завдяки успішно реалізованому проєкту централізованої закупівлі та фіксації цін на металургійний матеріал для всіх наших постачальників, у 2022 році усунуто турбулентність змін та покращено вартість закупівлі металургійного матеріалу.

Оптимізація задля збільшення обсягів виробництва

Поступово змінюються концепції окремих виробничих ліній, а також відбувається їх оптимізація для збільшення пропускної здатності ліній та включення перевірки на виході. Цього року нам вдалося інтегрувати в лінійку сівалок робочу станцію для сівалок EFECTA, при цьому зберігаючи всі темпи виробництва. Завдання цього року включає пошук і реалізацію концепції додавання ще однієї великої робочої станції. Є деякі можливості, але вони вимагають певних змін у внутрішній логістиці або майже JIT (just in time) поставок, що дозволить зменшити кількість попередньо випущеного матеріалу в зоні складання.

Незважаючи на численні перешкоди, у 2022 році порівняно з минулим роком Компанія збільшила загальне виробництво на 20% нормо-годин — вважаю це успіхом. Однак цьогоріч ми не можемо очікувати такого ж сприятливого економічного результату. Причини — зростання вартості вхідних матеріалів, енергії, простоїв та інші фактори.

У 2023 році ми маємо зосередитися на побудові та зміцненні внутрішніх виробничих процесів, вдосконаленні ланцюгів постачання, пошуку внутрішніх резервів, а також на навчанні працівників та їх персональній відповідальності.

Войтех БЕДНАР,

директор з виробництва BEDNAR FMT

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram