Італійські садівники втратили 40% урожаю яблук сорту Гала через проливні дощі

Проливні дощі в Італії в районі Верони минулого тижня зіпсували літній урожай яблук. Через велику кількість опадів плоди почали тріскати. Про це повідомив портал SadyOgrody з посиланням на президентку сектору фруктів асоціації італійського сільського господарства Confagricoltura Verona Франческу Альдегері.

Вона зазначила, що збір урожаю почався добре, але два дощові дні спричинили катастрофу. За кілька годин випало від 50 до 70 мм води, суттєво змінилася температура — за день відбувся стрибок від 33-34°C до менше 20°C.

— З одного боку, вода була знахідкою для багатьох культур після місяців посухи. З іншого ж — для яблук сорту Гала, які поступово дозрівають у цей період — це була катастрофа. Яблука тріскають, їх неможливо ані зберігати, ані продавати. Ми втратили дуже багато продукції — близько 40% доведеться просто викинути, — розповіла Франческа Альдегері.

Вона додала, що ця шкода додається до складної ситуації на ринку з подорожчанням енергоносіїв та добрив при здешевленні плодоовочевої продукції.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram