SWIFTERDISC для якісного лущення стерні

Важлива технологічна операція, яка є основою для закладання врожаю наступного року, – це обробіток ґрунту після збирання врожаю. Саме вона сприяє створенню оптимальних умов для посіву, проростання насіння, росту та розвитку культур. Для ефективного проведення цієї операції потрібна надійна техніка, яка не лише заощаджує гроші та час, а й має значний вплив на кількість і якість урожаю. Сучасні ґрунтообробні знаряддя вирізняються високою продуктивністю, доступністю і водночас економічністю.

Найбільшим виробником техніки для обробітку ґрунту, посіву, внесення добрив та мульчування в Центральній Європі є чеська компанія BEDNAR FMT. На заході України дистриб’ютором сільськогосподарської техніки BEDNAR є ТОВ «Компанія ЛАН». Разом із виробником вона забезпечує максимальний комфорт у роботі та пропонує аграріям найсучасніші агрегати для якісного обробітку ґрунту.

Із кожним роком дискові ґрунтообробні знаряддя стають усе популярнішими. Зокрема, величезний попит серед українських аграріїв мають дискові знаряддя SWIFTERDISC від компанії BEDNAR. Затребуваність цих агрегатів пояснюється насамперед їх універсальністю, оскільки технічне виконання дискаторів дає змогу активно їх використовувати впродовж усього сезону.

Докладніше про ці машини ми поспілкувалися з бренд-менеджером BEDNAR у ТОВ «Компанія «ЛАН» Петром Кубашком.

– Дискування стерні – одна з найважливіших польових операцій. Це потрібно робити якомога швидше після збирання врожаю. Для цієї операції відмінно підходить дискатор лінійки SWIFTERDISC XO_F – коротка причіпна дискова борона з високою швидкістю роботи до 15 км/год та максимальною глибиною роботи до 12 см, що призначена для швидкої, малозатратної і ефективної обробки стерні або передпосівної підготовки ґрунту. Машини, зі шириною захвату від 4 до 7,5 метрів, агрегатуються із тракторами потужністю двигуна від 120 до 350 к.с., які є найпоширенішими на ринку, – розповідає Петро Кубашок.

Також SWIFTERDISC XO_F призначений для:

  • неглибокого та швидкого обробітку стерні, щоб спровокувати проростання бур’янів та руйнування капілярності;
  • збереження вологи в ґрунті шляхом ущільнення поверхні заднім котком відразу після збирання;
  • передпосівної підготовки, зокрема й обробітку після плуга;
  • заробки посівів сидератних культур (гірчиця та інші);
  • для посіву сидератних культур та трав за допомогою висівного апарата ALFA-DRILL.

Концептуальні переваги універсального дискатора SWIFTERDISC XO_F

Серед основних технічних переваг SWIFTERDISC XO_F бренд-менеджер називає інтегровану транспортну вісь всередині агрегата, А-диски (агресивні), концепцію Twin-Disc, офсетне (шахове) розташування та великий вибір задніх котків, міцну конструкцію рами зі спеціальної сталі Alform із ребрами жорсткості та ін.

– Завдяки точному розподілу центру тяжіння (інтегрована вісь розташована попереду заднього ущільнюючого котка), агрегат наділений абсолютною стабільністю, незалежно від швидкості роботи, та має малий радіус розвороту.

Кожна робоча стійка обладнана парою дисків (концепція Twin-Disc) – більше простору між дисками, найкращий варіант для роботи по великій рослинній масі. Кріплення двох дисків на одній стійці дає змогу покращити проходження пожнивних решток. Стійки кріпляться до рами агрегата за допомогою якісних гумових еластомерів. Ця система відмінно поглинає динамічні навантаження під час роботи, що сприяє якісному захисту рамної конструкції агрегата. Також агрегат має унікальні А-диски, котрі забезпечують найкращий на ринку ефект подрібнення та перемішування. Вони краще розрізають рослинні рештки та змішують їх із ґрунтом. Це дає змогу обробляти велику кількість рослинних решток.

Використання заднього котка, який складається з трьох частин, забезпечує абсолютно гладку поверхню без будь-яких грудок між ущільнювальними котками, – пояснює фахівець.

Як і вся техніка компанії BEDNAR, SWIFTERDISC може бути оснащений низкою додаткових опцій і пристосувань.

– Зокрема, для виконання передпосівного ґрунтообробітку незамінним буде передня, гідравлічно регульована, вирівнювальна планка CRUSHBAR, яка дає змогу попередньо вирівняти поле після оранки. Цікавою опцією, яка з кожним роком стає все більш популярною серед аграріїв, є передній коток із функцією подрібнення рослинних решток TRASH CUTTER, який відмінно себе зарекомендував під час роботи на полях із післязбиральними рештками грубостеблових культур.

За потреби лущильник може бути оснащений штригельними борінками, які встановлюють у задній частині агрегата, – підсумував Петро Кубашок.

Передній подрібнювальний коток TRASH CUTTER для якісного подрібнення рослинних решток

А що ж про SWIFTERDISC XO_F думають аграрії?

Василь Никорчук, ФГ «Дністер», Тернопільська обл.

– На своїх полях ми вирощуємо озиму пшеницю, ріпак, соняшник та сою, – розповідає Василь Никорчук, ФГ «Дністер», Тернопільська область. – Без різноманітної якісної техніки обійтися неможливо. Два роки тому придбали дисковий лущильник SWIFTERDISC XO_5000 F. Свій вибір зупинили саме на ньому, оскільки чули лише схвальні відгуки, бачили результат його роботи у сусідів. До того ж, у господарстві працювали подібними агрегатами вітчизняного виробництва, проте, вони не задовольняли наші потреби. Зараз же за допомогою SWIFTERDISC XO_5000 F ми швидко і якісно можемо провести дискування у два сліди.

Агрегат працює відмінно – навіть на вологих ґрунтах, із чим часто виникають труднощі. Великою перевагою є і його ширина – 6 м.

Лущильник дуже економний – витрачаємо лише 8 літрів пального на гектар. Без проблем агрегатуємо з нашими тракторами: Claas Lexion 850 та John Deere.

Окремо варто оцінити й надійність дискатора – від початку його експлуатації проблем із ним у нас не виникало, працює без поломок та перебоїв. Сервісні спеціалісти ТОВ «Компанія «ЛАН» одразу після покупки приїхали у господарство налаштували агрегат та швидко й оперативно запустили у роботу.

Можу сміливо рекомендувати SWIFTERDISC XO_5000 F своїм колегам, – говорить аграрій.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram