Через дорогий газ європейські цукрові заводи стимулюють фермерів до ранішого збирання цукрових буряків

На тлі зростання цін на енергоносії цукрові заводи Європи збільшили премії за ранню здачу цукрових буряків. Про це повідомив німецький сайт AgrarHeute.

У Німеччині ті цукрові заводи, які працюють на природному газі, вживають запобіжних заходів на тлі очікуваного дефіциту газу в Європі в січні 2023 року. Фермери планують розпочати бурякозбиральну кампанію раніше, ніж зазвичай. Сподіваються закінчити роботи до початку 2023 року.

Наприклад, другий за величиною виробник цукру в Німеччині Nordzucker заявив, що цього року сезон переробки буряків розпочнеться 3 вересня. Також виробник повідомив про успішне переведення цукрових заводів на нафтове паливо через невизначеність з постачанням газу до Європи.

NB: У попередні роки компанія Nordzucker активно переводила цукрові заводи на газове паливо в рамках своєї програми скорочення викидів вуглекислого газу. Проте нинішня невизначеність щодо постачання газу до Європи спонукала тимчасово повернутися до нафтового палива.

У зв’язку з ризиком подальшого збільшення цін на газ у ЄС французький агрохолдинг Tereos також звернувся до фермерів з проханням повідомляти про наявність готових до збирання цукрових буряків. Компанія підвищила свою компенсаційну виплату за ранній збір цьогорічного врожаю цукрових буряків, щоб стимулювати більш ранню переробку буряків до суттєвого подорожчання газу.

Додамо, що за даними Міжнародної організації цукру, ЄС є найбільшим регіоном із виробництва бурякового цукру. У сезоні 2021/2022 МР обсяг виробництва склав 15,9 млн т при щорічному споживанні 16,1 млн т.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram