Вибір борони для лущення та заробляння пожнивних решток після кукурудзи — практичний досвід

Вибір агрегата для лущення та заробляння пожнивних решток залежить від культури, структури ґрунту та інших чинників. Наприклад, після збирання кукурудзи ці процеси особливо складно проводити, тому можуть виникнути і труднощі з вибором агрегата. У ТОВ «Агрікор Холдинг» нам розповіли, на які практичні моменти звертали увагу, вибираючи такий інструмент.

Лущення стерні та заорювання пожнивних решток є дуже важлливими етапами польових робіт. Ці процеси є одними з ключових у передпосівній підготовці ґрунту, адже відповідають не лише за якість майбутнього посіву, а й за насичення поля органічними добривами та збереження вологи.

У ТОВ «Агрікор Холдинг» нам розповіли, що саме для обробки поля після кукурудзи перепробували чимало різних агрегатів, поки знайшли оптимальний для себе варіант.

Господарство обробляє майже 35 тис. га і кукурудза тут є однією з основних культур. До того ж, у господарстві утримують понад 4 тис. голів худоби, тому культивують також кормові культури.

— Ми пробували дискові борони різних виробників, але найкраще у подрібненні рослинних решток зарекомендував себе Rubin 10. Особливо це помітно після збирання кукурудзи, де дуже багато рослинних залишків, — поділився досвідом інженер ТОВ «Агрікор Холдинг» Сергій Тартаковський. — Одна борона, за нашими підрахунками, за рік обробляє 16-18 тис. га ріллі, тобто, агрегат витримує великі навантаження.

Пан Тарковський зазначив, що шукаючи найкраще для себе рішення для передпосівної обробки поля, особливу увагу звертали на якість напрацьованого ґрунту. Саме борона від LEMKEN у цьому показала найкращий результат. Нею «Агрікор Холдинг» користується вже два роки, використовуючи також для лущення стерні після ріпаку. Серед перевагу агрегата він виділив також зменшення втрат вологи від випаровування, адже борона забезпечує інтенсивне та однорідне перемішування органічної маси та ґрунту до глибини обробітку приблизно 15 см.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram