Українським горіховодам давно кортить спробувати американський горіх Chandler. Це дерево південне і належить до групи ризику тим, що може змерзнути.

Згідно із загальноприйнятими зонами морозостійкості USDA (кліматичні області землі, які підходять для вирощування тих чи інших видів рослин та базуються на температурній шкалі, яка показує середньорічну мінімальну температуру) наші південні області підпадають під зону 6а та 6b, а практично весь центральний регіон України входить в підзону 5b, але аж ніяк немає кліматичних зон 8 та 9 (Італія, Греція, Туреччина), в яких цілком добре відчуває себе американський горіх Chandler.

NB: Водночас лише морозостійкості мало для благополучної перезимівлі. У рослини також повинна бути достатня зимостійкість, яка визначається як комплекс властивостей, які забезпечують стійкість до ранніх морозів, вітру, сонячних опіків, посухи.




Тому українська Горіхова асоціація об’єднала відомих українських практиків у робочу групу для адаптації Chandler до нашого клімату.

Першими підсумками науковці планують поділитись уже під час конференції 27 липня у Херсоні, яку організовує Українська горіхова асоціація. Саме там буде оприлюднена думка фахівців з приводу: Чандлер (Chandler) в Україні — це міф, або реальність.

За матеріалами ТОВ “Горіхові сади України” 

Фото ©chandler.com.ua

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram