Жнива тривають. По всій країні йде масове збирання ранніх зернових і зернобобових культур, зокрема збирання озимої пшениці вже провели на площах близько 70%.

— Показники врожайності в більшості областях країни нижче торішніх, але регіонально в центрі і на заході є і позитивна динаміка, — пише Марина Сич, аналітик зернових ринків УкрАгроКонсалт.

Збирання ярої пшениці тільки почали на Півдні, і (як і у випадку з озимої) в цій частині України перші показники врожайності нижче торішніх через посушливі погодні умови в травні-червні. У міру просування збирання до центру і заходу показники врожайності обіцяють стати більш оптимістичними.Зі слів Марини Сич, ситуація з озимим ячменем в Україні відрізняється від озимої пшениці. Показники по його врожайності практично не поступаються торішнім, чого не скажеш про ярому. Збирання ярого ячменю в Україні виконане на третину, середня врожайність по країні нижче торішньої на 25%.

— Але, що стосується пізніх ярих культур, то поточні погодні умови дають підстави очікувати зростання врожайності кукурудзи в Україні і нового рекорду по її виробництву в країні, — пише аналітик зернових ринків.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram