Фітосанітарний моніторинг виявив на українських полях деякі хвороби озимини

Редакція GrowHow.in.ua   2022-11-28
Завдяки зниженню температури по всій території України зменшилась шкодочинність личинок хлібної жужулиці. Про це свідчать дані фітосанітарного моніторингу Держпродспоживслужби.

Личинки хлібної жужелиці перебувають здебільшого в другому (47%) та третьому (53%) віках. За чисельності 0,3-2 екз. на кв.м у Степу, подекуди Лісостепу вони заселили 2-14% площ озимих зернових колосових культур та пошкодили до 6% рослин.

Фахівці відмітили, що за позитивних температур личинки хлібної жужелиці будуть продовжувати пошкоджувати озимину. У разі надпорогової чисельності 2-3 і більше личинок жужелиці на кв.м та температури повітря не нижче +5°С, радять захищати озимі зернові у фазі кущіння, обприскуючи дозволеними до використання інсектицидами.

Читайте також: У виноградних насадження в Україні активно накопичуються шкідники і хвороби

Також моніторинг виявив, що у посівах озимих зернових культур на 3-18% площ продовжують розвиватися борошниста роса, септоріоз, гельмінтоспоріоз, бура листкова іржа. Цими хворобами охоплено 2-6% рослин. Окрім цього продовжується незначний розвиток кореневих гнилей (переважає фузаріозна коренева гниль), при середньому ураженні 1,5-3% рослин.

Переважно у лісостепових та поліських областях на 15-63% площ озимого ріпаку до 8% рослин хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, інші хвороби.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram