Фермерське господарство «Аделаїда», що в селі Чулаківка на Херсонщині, відкрило потужне картоплесховище площею 7 тис. м2 на 15 тис. тонн картоплі. Нове сховище стало необхідним після переходу господарства на нову систему зрошення та пізнє вирощування, що дає збільшення врожайності. Інвестиції в сховище склали 100 млн гривень.

Про це йдеться на сайті Української асоціації виробників картоплі.

ФГ «Аделаїда» обробляє 2,7 тис. га на Херсонщині та 2,8 тис. га на Житомирщині. Спеціалізується на вирощуванні насіннєвої, столової та чіпсової картоплі. Господарство забезпечує врожай 25 000 тонн картоплі на рік.

Нове картоплесховище спроєктоване компанією «Холод Інжиніринг». Приміщення на 8 камер підлогового зберігання зібране зі сендвіч-панелей, виготовлених на заводі в місті Світловодськ на Кіровоградщині. На Херсонщину панелі транспортували баржами.

– Ми відновили та перебудували системи зрошення, замінивши їх круговими. А також перейшли на пізнє вирощування: садимо картоплю в червні і збираємо в жовтні. Це дає змогу отримувати врожай понад 40 т/га, а для зберігання такого врожаю потрібне сучасне сховище, – розповів Сергій Рибалко, керівник ФГ «Аделаїда».

За два наступних роки господарство планує збудувати другу чергу картоплесховища на 15 тис. тонн. У 2023-2024 роках – завод з переробки картоплі на фрі та пластівці.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram