Фермери одинадцяти країн світу використовують у рослинництві український препарат Граундфікс. Секрет простий — економічна ефективність: внесення лише 5 літрів препарату на гектар під сою та кукурудзу зменшує потребу у мінеральних добривах на 20%.

Що препарат працює виключно на аграрія, переконалися і українські науковці. Зокрема, у Вінницькому національному аграрному університеті провели дослідження впливу Граундфікс на урожайність культур за внесення різних норм добрив.

— На фоні повної норми мінеральних добрив N30P60K60 внесення Граундфікс нормами 3 і 5 л/га підвищило урожайність сої на 0,41 та 0,68 т/га, відповідно, у порівнянні із варіантом, де були застосовані лише мінеральні добрива. Застосування зменшеної на 30% норми мінеральних добрив сумісно з Граундфікс з нормою 3 л/га та 5 л/га забезпечило приріст урожайності до контролю (100% NPK без застосування біопрепарату) 0,21 та 0,5 т/га, відповідно, — інформує про результати дослідження Максим Головатюк, керівник Центрального та Південного регіонів БТУ-ЦЕНТР.

Отже, проаналізувавши вплив на врожайність сої мінеральних добрив, установлено, що, завдяки внесенню Граундфікс нормою 5 л/га, ефективність міндобрив за повної норми використання підвищилась на 21%.

Зменшивши на 30% кількість добрив і застосувавши Граундфікс нормами 3 і 5 л/га, науковці отримали дещо менший приріст врожайності — 6 і 15%, відповідно. Але ж і заощадили на вартості мінеральних добрив суттєві кошти!

Не можемо обійти увагою і соняшник. В Інституті сільського господарства степу НААН провели дослідження із застосування під передпосівну культивацію зменшеної на 30% норми NPK (нітроамафоска, N42P42K42) у поєднанні з Р,К-мобілізатором Граундфікс (2,5 л/га) та біостимулятором Азотофіт (1,5 л/га). Урожайність соняшника на цьому варіанті склала 3,95 т/га, тоді як на варіанті з повною нормою мінеральних добрив (N60P60K60) без застосування біопрепаратів вона становила 3,90 т/га. У підсумку, навіть з урахуванням додаткових витрат на купівлю та внесення біопрепаратів, вдалося суттєво заощадити на вартості добрив і, при цьому, не втратити врожай.

Більше читайте тут: Економія добрив з фосфор-калій мобілізатором Граундфікс

– Арифметика нескладна. Європейські фермери гроші на вітер викидати не будуть. Недарма і в Україні біодобрива — запитуваний продукт, – кажуть у БТУ-ЦЕНТР.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram