Експерт розповів як оформлювати наднормативні виробничі витрати

Питання оформлення наднормативних виробничих витрат підприємство може вирішувати на власний розсуд, оскільки документально воно не врегульоване. Про це розповів консультант з оподаткування і бухгалтерського обліку Володимир Бажан.

Наднормативні виробничі витрати можуть виникати, якщо змінюються умови, на підставі яких встановлені нормативні витрати. Наприклад, сільгосппідприємство внесло азотні добрива в ґрунт згідно з встановленими нормами, але згодом під час аналізу ґрунту виявили брак азоту, на підставі чого прийняли рішення про додаткове, наднормативне витрачання азотних добрив.

На такі витрати, наприклад, можна скласти окремий акт (форми № ВЗСГ-3, № ВЗСГ-4), де в графі бухгалтерських проводок замість Дт 23 Кт 208 буде записана проводка Дт 39 Кт 208. Фахівець радить до такого акту додавати доповідну або пояснювальну записку чи інший подібний документ. У ньому відповідальна за витрачання запасів особа може пояснити керівнику сільгосппідприємства необхідність наднормативних витрат. Далі керівник повинен завізувати цей документ.

Більше про документальне оформлення виробничих витрати читайте у матеріалі експерта За якими нормами витрачати насіння, добрива, ЗЗР: документальне оформлення.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram