За рік українці практично не мали нарікань на роботу земельного ринку — Сольський

Рівно рік тому, 1 липня 2021 року, в Україні скасували мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. З відкриттям земельного ринку було пов’язано чимало міфів і пересторог, як виправданих, так і безпідставних. Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський зазначив, що перший рік роботи земельного ринку зруйнував усі негативні міфи навколо нього.

За даними Мінагрополітики, за рік українці оформили 105 173 земельні угоди і практично не мали негативних зауважень щодо функціонування земельного ринку, а ті, що є в основному стосуються труднощів в оформленні документації.

— Результати ринку землі у всіх відношеннях дуже хороші і важливі. Перше, що бачать усі в країні — реформа робилася не для якихось людей із-за кордону. Вона реалізовувалася для українців, і українці це оцінили. Вони стали власниками на своїй землі. Це бачимо і за настроями основної рушійної сили — найбільш активних наших селян, фермерів, які сформувалися за останні декілька десятиліть як український національний клас, і які активно себе проявили та проявляють під час цієї війни в тому числі, — зазначив Микола Сольський під час пресконференції щодо результатів та перспектив першого року земельної реформи.

Він додав, що сьогодні ринок землі працює повністю прозоро, за правилами ринкової економіки, а труднощі зумовлені відсутністю досвіду, адже раніше ринку взагалі не було. Міністр зазначив, що робота з удосконалення земельного ринку постійно удосконалюється, а її результати за рік підтверджують рух у правльному напрямі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram