Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Генеральної прокуратури та Міністерства юстиції України з проханням зупинити рейдерське захоплення свинокомплексу KSG Agro. Про це розповів сьогодні на прес-конференції в Дніпрі голова ради директорів KSG Agro Сергій Касьянов, йдеться у повідомленні прес-служби агрохолдингу.

Увечері 22-го листопада в с. Нива Трудова, що в Апостолівському районі на Дніпропетровщині, відбулася спроба рейдерського захоплення тваринницького комплексу, що перебуває у власності ТОВ «Рантьє» (входить до групи KSG Аgro).

Приблизно 60 екіпірованих бойовиків, серед яких були представники харківського охоронного агентства та люди, що представилися громадськими активістами, заблокували входи та виходи на територію підприємства. Крім того, погрожуючи співробітникам комплексу вогнепальною зброєю, рейдери захопили офісну будівлю та інші об’єкти на території комплексу.

Завдяки оперативним діям Апостолівського райвідділу міліції та власної служби безпеки компанії, рейдерська атака була зупинена і до 4 год. 23 листопада територія комплексу звільнена від бойовиків.

Сергій Касьянов вважає, що за діями рейдерів стоїть група народних депутатів – колишніх «регіоналів» Олександра Вілкула, Вадима Нестеренко та Дмитра Шпенова.

Механізм рейдерського захоплення розпочався з підробленого підпису власника тваринницького підприємства Сергія Касьянова під фальшивою довіреністю, на підставі якої шахраї спробували змінити менеджмент підприємства. Людина, що протягом одного тижня була незаконно призначеним директором ТОВ «Рантьє», представник Вадима Нестеренко, Оксана Лобко сфабрикувала передачу в заставу всього поголів’я. Цей фіктивний договір рейдери використовували в якості підстави для захоплення. Хоча ТОВ «Рантьє» ніколи не мало господарських відносин ні з заставоутримувачем, ні з боржником.

Зараз за фактом шахрайства порушено кримінальну справу. Також європейська бізнес-спільнота вже відреагувала на порушення прав іноземних інвесторів. Так, Європейська Бізнес Асоціація направила офіційні листи міністру юстиції Павлу Петренко, а також в Генеральну прокуратуру, Національну поліцію і НАБУ з проханням захистити права інвесторів, розблокувати діяльність підприємства, а також припинити реалізацію схеми незаконного захоплення підприємства.