Олексій Білоцерковець з села Кринички, що на Дніпровщині більш як 10 років займається виноградарством. При вирощуванні винограду перевагу віддає традиційним сортам. Щороку йому вдається зібрати приблизно до 4 тонн винограду, пише seeds.org.ua.Гібриди — це дурниця. Я вже стільки пересадив цих заумних сортів, і стільки викорчував… Найкращими вважаю сортові — Кодрянка, Наді АЗОС, — відзначив садівник.

За словами виноградаря найбільша китиця цьогоріч заважила 4,5 кг, такий результат було зафіксовано у винограду сорту Софія.

Весь виноград у дніпровського садівника росте на поливі, а  щодо використання води у нього є свій секрет.

— Я купив великі баки та в них у мене дощова вода. До 10 кубів води дощової збираю. А препарати, щоб прискати виноград краще розводити саме в дощовій воді, — стверджує власник винограднику.

Друга корисна порада стосується сітки над виноградником. За словами пана Олексія, під сіткою китиці не горять, вона від пташок і ос допомагає, а головне — захищає від граду. Наостанок садівник розповів ще про одну таємницю свого винограднику.

 Я садив троянди між виноградом, але того раніше не знав, виявляється троянди в Криму садять для того, щоб вони тягнули на себе виноградні “болячки”, — ділиться Олексій Білоцерковець

Дійсно, деякі виноградарі вважають, що кущі троянди болячки «ловлять» на 2 тижні раніше за виноград і попереджають таким чином власника про наближення загрози.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram