Кожного року з’являються повідомлення про те, що певні бур’янини на сої та бавовнику стають стійкими до гліфосату. В нещодавно опублікованому дослідженні в журналі Weed Science, зазначається, що деякі популяції полоскухи (Echinochloa colona) тепер входять в число бур’янів, стійких до гербіциду.

Полоскуха засмічує культури рису, кукурудзи та овочів, в основному трапляється на всій території Європи, на західному узбережжі США і на півдні Америки.

Популяції полоскухи, стійкі до різних гербіцидів, раніше були виявлені в США Арканзасі, Каліфорнії і Міссісіпі, а недавно вчені вперше отримали дані з Міссісіпі і Теннесі про те, що з’явилися нові стійкі до гліфосату популяції «рису джунглів». Дослідники вивчають конкретні механізми резистентності і ступінь стійкості бур’янів. Зокрема, зразки полоскухи з Міссісіпі показали 4-кратну стійкість до гербіциду, ніж сприйнятливі рослини, а зразки, отримані з Теннессі, виявилися стійкішими у сім разів.

Під час дослідження науковці виділили два окремих механізми опору. В однієї популяції стійкість була частково пояснена мутацією в гені EPSPS. У другій популяції резистентність була обумовлена зменшеною транслокації гліфосату.

— Наші дослідження показують, що інтегровані стратегії управління мають основоположне значення для ефективного контролю полоскухи, — зазначив фахівець з фізіології рослин зі служби сільськогосподарських досліджень Міністерства сільського господарства США в Стоунвілле, штат Міссісіпі Віджай Нандула.


За його словами, вкрай важливо, щоб фермери застосовували різні методики для боротьби з бур’янами як хімічні, так і механічні.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram