Через війну в Україні та посуху світ рухається до найнижчого рівня запасів зерна

За даними Міжнародної ради зерна, світ рухається до найнижчого рівня запасів зернових культур за останні роки. Про це повідомило агентство Reuters.

Тенденція розвивається навіть попри відновлення експорту зерна з України. Експерти зазначили, що хоч поставки з українських портів частково відновились, але ще невідомо, скільки Україна зможе експортувати, особливо якщо війна затягнеться.

— Це ніби помилкова надія на те, що Україна збирається подолати нинішній розрив у попиті та пропозиції, — вважає голова вашингтонської c/г консалтингової компанії World Perspectives Гарі Блюменталь.

За словами віцепрезидента компанії Univar Solutions Кевіна Хека, поставки с/г продукції з України становлять лише частину довоєнного рівня. До того ж, він вважає їх нестабільними у перспективі, оскільки вони можуть припинитися у будь-який момент.

Крім війни, розв’язаної рф проти України, світ зіткнувся із ще однією проблемою, що вплинула на обсяги запасів зернових культур — посухою. Погана погода в ключових аграрних регіонах призводить до скорочення врожаю зерна та зменшення його запасів. Така ситуація підвищує ризик голоду в деяких із найбідніших країн.

Відповідно до розрахунків Reuters, коефіцієнт, який враховує запаси пшениці в США порівняно з використанням і відображає рівень запасів, у 2022/23 роках знизиться до дев’ятирічного мінімуму. Прогнозується, що цей же коефіцієнт досягне дев’ятирічного мінімуму для сої в США.

— Зрештою, на балансі ми виявимо, що це буде ще один рік, коли світове споживання перевищить світове виробництво, — сказав президент консалтингової компанії AgResource Ден Бассе.

Міжнародна рада зерна прогнозує, що світові запаси кукурудзи до кінця «врожайного» 2022/23 року будуть на 28% меншими, ніж п’ять років тому. Вони також стануть найменшими з сезону 2010/2011 років. Очікується, що на кінець цього періоду світових запасів кукурудзи вистачить лише на 80 днів споживання.

Якщо ж нинішня посушлива погода в Південній Америці збережеться в основному посівному сезоні, то світові запаси зерна можуть скоротитися до ще більш загрозливого рівня.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram