Оранка чи глибоке рихлення? Збереження вологи з дисколаповим агрегатом ACTROS

Збереження вологи в ґрунті з кожним роком стає все більш актуальною проблемою для українських аграріїв. Керуючись цією метою, через поступову зміну клімату, у СФГ «Восход», що на Кіровоградщині, перейшли на безвідвальну технологію обробітку ґрунту. Завдання основного обробітку на полях господарства виконує дисколаповий агрегат ACTROS RO, а також використовують глибокорозпушувач.

– В умовах зміни клімату агрегат, що зберігає вологу, завдяки тому, що здійснює обробіток ґрунту без обороту пласта – це те, що потрібно для нашого регіону. ACTROS у нас працює вже другий сезон, ми дуже ним задоволені. Вибирали між багатьма виробниками, але зупинили свій вибір саме на ACTROS RO4000R чеського виробника BEDNAR. Перед тим випробували агрегат на наших полях і побачили відмінний результат. Також вагомим аргументом була ціна, як порівняти з іншими виробниками.

ACTROS ми використовуємо фактично під усі культури: зернові, ріпак, соняшник, кукурудзу. Він за один прохід якісно виконує своє завдання, – розповідає Іван Іванович Кривенко, директор СФГ «Восход».

Іван Іванович Кривенко, директор СФГ «Восход», Кіровоградська обл.

Після переходу господарства на безвідвальну технологію значно покращилося збереження вологи у ґрунті та збільшилася врожайність культур. До того ж, використання дисколапового агрегата є менш енергозатратним, аніж плуга. Після роботи ACTROS уже перед посівом кукурудзи чи соняшника в господарстві готують ґрунт культиватором і в поле заходить сівалка.

– Агрегат дає змогу економити витрату пального, як порівняти з плугом, на 7–10 л, працюючи на глибину 27-28 см, а також має відчутно вищу продуктивність: за 8 годин ми обробляємо приблизно 30 га, – ділиться спостереженням аграрій.

Зносостійке долото Long Life з підвищеним строком експлуатації

Дисколаповий культиватор ACTROS RO працює на глибину до 35 см, максимальна глибина дискової секції становить 18 см. Агрегат оснащений двома рядами дисків великого діаметра 690 × 6 мм, що забезпечують відмінне підрізання та ретельне перемішування пожнивних решток із ґрунтом. За дисковою секцією розташовано два ряди робочих стійок, що забезпечують інтенсивне розпушування ґрунту. Всі агрегати ACTROS, які BEDNAR поставляє в Україну, оснащені зносостійкими долотами Long Life, що мають подовжений строк експлуатації. Після секції доліт іде секція, що згладжує поверхню ґрунту та руйнує грудки перед остаточним ущільненням та вирівнюванням котком.

Особливістю ACTROS є розміщення транспортної осі культиватора всередині агрегата, тобто транспортні колеса розташовано між першим і другим рядом робочих стійок. Це рішення дає змогу працювати в дуже вологих умовах. Для цього агрегат піднімає котки і працює на транспортній осі. Гідравлічне керування ACTROS дозволяє оперативно адаптуватися до середовища й умов роботи на полі.

– Дуже корисною для нас виявилася можливість працювати з піднятими котками по перезволоженому ґрунті. Також ACTROS має дуже прості налаштування. Треба зазначити, що цей агрегат об’єднав усе найкраще, що є, і позбувся всіх недоліків, які є в інших, – резюмував директор підприємства.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram