Пакистан стоїть на порозі масштабної продовольчої кризи

В Пакистані через проливні дощі та катастрофічні повені було затоплено приблизно 1/3 території країни, що може спричинити продовольчу кризу. Про це повідомила ІА “АПК-Інформ” з посиланням на Grain Central.

Зазвичай, під час мусонів у Пакистані максимальна кількість опадів випадає у серпні. Однак цього року проливні дощі розпочалися раніше. Тільки у липні кількість опадів перевищила загальну середньорічну приблизно на 26%. В окремих провінціях у липні випало більш ніж у п’ять разів більше опадів, ніж середній показник за 30 років. Загалом у Пакистані випало 190% середньої кількості опадів за три літні місяці.

NB: Сільське господарство має вирішальне значення для економіки Пакистану. У попередньому фінансовому році воно формувало 22,7% ВВП країни, адже є найбільшим джерелом валютних надходжень.

За попередніми оцінками уряду, 65% основних продовольчих культур Пакистану, включаючи 70% рису, було пошкоджено або втрачено під час повені. Окрім цього, загинуло близько 3 млн голів худоби. Міністерство планування Пакистану повідомило, що 45% с/г угідь наразі знищено. Більш того, щонайменше 2 млн тонн пшениці, які зберігалися у держсховищах у провінції Сінд, були зіпсовані або знищені.

Таким чином, на тлі поточної ситуації зростають побоювання щодо наступного врожаю пшениці, враховуючи, що Пакистан є третім за величиною виробником зернової в Азії. Збиральна кампанія культури в країні проводиться з квітня до червня, до початку мусонних дощів. Але урожай 2022/23 МР зазнав суттєвих втрат спочатку через посуху, а потім через надлишок опадів.

Читайте також: Через повний перехід на органічне виробництво Шрі-Ланка переживає масштабну продовольчу кризу

За останнім прогнозом аналітиків USDA, виробництво пшениці в Пакистані у 2022/23 МР становить 26,4 млн тонн (-1 млн тонн на рік). Більш того, фермери в багатьох регіонах країни побоюються, що їхня земля стане непридатною для використання у наступні три місяці.

У свою чергу, втрати власного виробництва пшениці в Пакистані призведуть до збільшення імпортного попиту країни на пшеницю. За прогнозом USDA, імпорт зернової в країну в 2022/23 МР може збільшитися до 2,5 млн тонн проти 2,1 млн тонн попереднього МР.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram