Через відмову від агрохімікатів фермери Шрі-Ланки не зібрали близько 40% урожаю. Країна зараз переживає масштабну продовольчу кризу. Про це повідомив AgNews.

Таку ситуацію спричинила повна заборона застосування агрохімікатів у с/г виробництві у квітні минулого року. Тоді влада Шрі-Ланки заявила про перехід на споживання виключно органічних продуктів. Наслідком цього стало збільшення кількості шкідників та бур’янів. До того ж, доводиться значно більше часу та робочої сили витрачати на боротьбу з бур’янами: на ручну обробку одного гектара потрібно приблизно 126 годин на рік.

NB: За даними Міністерства сільського господарства США, органічні ферми виробляють лише 67% урожаю звичайних ферм. Органічні фермери в Німеччині у 2012-2019 роках виробляли в середньому 48% продукції від тієї, яку отримували їхні “звичайні” колеги.

Зазначимо, що нещодавно у New York Times вийшла стаття під заголовком “Прорив Шрі-Ланки в органічне сільське господарство призводить до катастрофи”. Автори, зокрема, зазначають, що органічне сільське господарство означає виробництво значно меншої кількості продукції. Відтак перед приняттям таких радикальних рішень слід зважити наукову обґрунтованість ризиків від застосування агрохімікатів і порівняти їх з ризиками голоду і нової крайньої бідності в світі.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram