За попередніми розрахунками, в Україні загальний валовий збір зернових у 2021/22 МР складе 83,8 млн тонн. Зокрема пшениці 32,1 млн тонн і кукурудзи 40 млн тонн. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики за підсумками міжвідомчої наради представників Міністерства, Укргідрометцентру, профільних асоціацій та учасників зернового ринку.

На нараді обговорювали ситуацію на ринку зерна, в тому числі експорт. Так, за даними Держмитслужби з початку сезону з України експортовано 17 млн тонн пшениці, з яких 11 млн тонн продовольча та 5,6 млн фуражна. Прогнозоване очікування залишку до експорту складає 8,2 млн тонн. Близько 2 млн тонн з них це продовольча пшениця, 6,2 фуражна.

Читайте також: За першу половину сезону українські експортери пшениці отримали $4 млрд

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, тепми експорту зернових культур на сьогодні дещо знизилися, тому ризиків надмірного експорту пшениці немає. Він зауважив, що важливим завданням учасників ринку є збереження балансу і стабільності, а також вирішення спірних моментів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram