Через війну імпорт агротехніки в Україну зменшився на 28%

Трактори Massey Ferguson серії 6S
Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-11
За 11 місяців 2022 року в Україні зафіксовано спад імпорту усіх видів агротехніки та обладнання на 28% порівняно із аналогічним періодом минулого року. Про це йдеться у матеріалі Складний імпорт–2022: потребували більше агротехніки, ніж отримали.

Найбільше скоротився імпорт за товарною позицією 8438 «Інше обладнання для промислового приготування або виробництва харчових продуктів чи напоїв, крім обладнання для виробництва рослинних жирів або олій». Тут скорочення відбулось аж на 60%.

Дещо менше, але також суттєво скоротився імпорт за позицією 8432 «Машини та обладнання для сільського господарства, садові або лісогосподарські для підготовки або оброблення ґрунту; котки для спортивних майданчиків» — на 49%. Водночас, в товарній позиції 8701 «Трактори, за винятком тракторів товарної позиції 8709» обсяги імпорту скоротилися лише на 6%.

Загалом вартість імпорту сільськогосподарської техніки та обладнання зменшилася із $1,656 млрд у січні–листопаді 2021 року до $1,197 млрд у січні–листопаді 2022 року. При цьому частка тракторів в загальній структурі вартості імпорту всієї агротехніки зросла на понад 13%.

Читайте також: Чи перспективні європейські аграрні виставки для українських фермерів та виробників техніки

Як зазначив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров, з початком повномасштабної війни глобально критерії і запит до техніки не змінився. Головне — вона повинна бути якісною і ефективно працювати. Загалом, за словами екперта, структура імпорту (в частині брендів) теж збереглася, але кількісно обсяг імпортованої техніки різко зменшився.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram