На Філіппінах цибуля утричі дорожча за курятину — її вже ввозять контрабандою

Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-10
Цибуля на Філіппінах настільки подорожчала, що стала предметом контрабанди. Зараз ціна на неї злетіла вище мінімальної денної зарплати. Про це повідомив CNN.

Підвищення цін відбулося після серії супертайфунів минулого року, які завдали шкоди посівам на десятки мільярдів песо. На філліпінських продуктових полицях сьогодні кілограм цибулі майже утричі дорожчий, ніж курятини. У понеділок червону та білу цибулю там продавали за ціною 600 філіппінських песо ($11) за кілограм, тоді як курятину — по 220 песо ($4). На 30% дешевше від цибулі коштує і філе яловичини.

Через стрімке подорожчання, цибуля стала настільки популярною, що її контрабандою ввозять до країни. До прикладу, 23 грудня тамтешні митники вилучили партію білої цибулі на $310 тис., заховану в вантажі з одягом. Двома днями раніше митниця також вилучила червону цибулю з Китаю на суму $364 тис. знайдену в кондитерських коробках.

NB: Місцева влада навіть хоче створити спеціальну групу для боротьби з контрабандою цибулі.

Оскільки цибуля для філліпінців є одним з головних продуктів харчування і входить  майже кожної філіппінської страви, щоб стримати подальше зростання цін тамтешній уряд рекомендує її імпортувати. Однак влада наголосила, що це тимчасове рішення.

Додамо, що через тайфуни на Філіппінах споживчі ціни загалом підскочили на 8,1% у грудні, досягнувши 14-річного максимуму.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram