Велика кількість опадів в першій половині жовтня в центральних, північних і західних районах південних областей припинила посуху на багатьох площах, в деяких районах західних областей навіть спостерігалося перезволоження верхніх шарів ґрунту, повідомляє «УкрАгроКонсалт».

Натомість у східній частині країни, де кількість опадів була здебільшого незначною, на посівах озимих культур тривала ґрунтова посуха різної інтенсивності. На частині площ орний шар ґрунту залишався абсолютно сухим, і умови для осінньої вегетації озимих культур там були складними, що призвело до затримки сходів і їх зрідженості. У деяких районах сильні дощі стримували завершення сівби озимих і збирання пізніх культур. Крім того, низькі температури повітря і ґрунту, а також заморозки сповільнювали темпи розвитку посіяних озимих.

Залежно від строків сівби, на засіяних площах озимих відзначається проростання зерна, утворення сходів, стадії 3-го листка і вузлових коренів. На окремих площах в південних, центральних, північних областях почалося кущіння озимої пшениці та озимого жита. На окремих площах центральних, східних і північних областей відзначалася зрідженість посівів через посушливі умови.