За даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-вересні 2017 року становить 13,1 млрд дол. США. Це на 2,6 млрд дол. США — тобто майже на 25% — перевищило відповідний показник 9 місяців 2016 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Основу експорту становлять — зернові та олійні

За його словами, визначальними позиціями у товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту залишаються зернові та олійні культури, соняшникова олія, а також продукція харчової та переробної промисловості. Їх сукупна частка становить близько 90% в аграрному у експорті.

Основними ринками збуту залишаються три регіони — країни Азії, Європейського Союзу та Африки. Загалом на них припадає близько 90% вартості українського експорту сільгосппродукції, зауважив Микола Пугачов.

Читайте: Експорт зернових перевищив 12 млн т

Азійські країни купують у нас найбільше

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азійські країни, які за січень-вересень 2017 року закупили українського продовольства на 5,5 млрд дол. США, зазначив експерт. Частка Азії за цей період становить 42 % від загального експорту аграрної продукції.

Близько третини вітчизняного експорту сільгосппродукції — 32,1% — припадає на країни Європейського Союзу. За 9 місяців 2017 року вони закупили українського продовольства на 4,2 млрд дол. США.

Читайте: Соєва олія популярна у ЄС

Обсяги експорту до країн Африки становлять 2,0 млрд дол. США — 15,3% від загального експорту аграрної продукції.

Зростання вартісних обсягів експорту української агропродовольчої продукції у січні-вересні 2017 року відносно минулого року спостерігається по всіх напрямках. Найбільше — на 1,2 млрд дол. США — обсяги поставок збільшилися до країн ЄС, зауважив Микола Пугачов. Експорт до країн Азії зріс на 0,7 млрд дол. США, до африканських країн — на 0,4 млрд дол. США.

Зберігається тенденція пожвавлення експорту української сільгосппродукції до країн СНД, у торгівлі з якими в останні роки спостерігалося стабільне падіння. Країни цього регіону за січень-вересень 2017 року імпортували українського продовольства майже на 1,0 млрд дол. США, що становить 7,6% від загального експорту аграрної продукції.

За результатами 9 місяців 2017 року рейтинг країн — імпортерів вітчизняної агропродукції традиційно очолила Індія, яка закупила українського продовольства на 1444 млн дол. США.

Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на 1041 млн дол. США.

Значну виручку українські експортери отримали також з Нідерландів (887 млн дол. США), Іспанії (805 млн дол. США), Китаю (721 млн дол. США), Туреччини (617 млн дол. США) та Італії (559 млн дол. США).

Ці сім країн у січні-вересні 2017 року забезпечили понад 46% доходів від експорту продукції агропромислового комплексу, підсумував Микола Пугачов.