Будь-які нові несприятливі події можуть спричинити рецесію світової економіки — Світовий банк

Редакція GrowHow.in.ua   2023-01-11
Світовий банк в оновленому звіт майже вдвічі (порівняно з прогнозом у червні минулого року) знизив прогноз зростання глобального ВВП у 2023 році — до 1,7%.

Різке сповільнення глобального економічного зростанняна Світовий банк пояснює кількома чинниками:

  • підвищеною інфляцією;
  • вищими відсотковими ставками;
  • скороченням інвестицій;
  • збоями, спричиненими вторгненням росії в Україну.

Аналітики зазначили, що будь-які нові несприятливі події можуть підштовхнути світову економіку до рецесії. Це означатиме, що вперше за понад 80 років дві глобальні рецесії відбулися протягом одного десятиліття.

Прогнози на 2023 рік знижені для 95% країн з розвиненою економікою і майже 70% країн з ринком, що формується, і країн, що розвиваються. Очікується, що зростання у країнах з розвиненою економікою сповільниться з 2,5% у 2022 році до 0,5% у 2023 році. За останні два десятиліття уповільнення такого масштабу передбачало глобальну рецесію.

Читайте також: Сільське господарство буде основним рушієм відновлення економіки України після війни

У 2024 році Світовий банк прогнозує зростання глобальної економіки на 2,7%. Згідно з прогнозом, до кінця наступного року рівень ВВП у країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, буде приблизно на 6% нижчим за рівні, прогнозовані до пандемії.

Додамо, що за останні сім десятиліть світова економіка пережила чотири глобальні рецесії: у 1975, 1982, 1991 та 2009 роках. У 2023 році МВФ та Світовий банк прогнозують п’яту рецесію.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram