Експорт українських товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2%

Євро, Європа, ЄС, Євросоюз
Редакція GrowHow.in.ua  2023-01-11
За попередніми оцінками Мінекономіки відповідно до методології торгового балансу, експорт товарів до країн ЄС за підсумками 2022 року зріс на 4,2% в порівнянні з 2021 роком та склав близько $28 млрд. Про це GrowHow повідомила пресслужба міністерства.

У Мінекономіки зазначили, що зростання експорту до ЄС стало можливим, зокрема, завдяки:

  • Заходам з підтримки української економіки в цілому та експорту зокрема. Йдеться про лібералізацію податків, дерегуляцію, підтримку виробників, страхування експорту за допомогою інструментів ЕКА.
  • Партнерським заходам, таким як відкриття європейських ринків для українських товарів, ініціатива ЄС «Шляхи солідарності», «митний безвіз», «транспортний безвіз» тощо.

Як зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко, збільшення екпорту жо ЄС є дуже важливим з огляду на диверсифікацію логістичних маршрутів. За її словами, таке завдання Україна поставила собі на майбутнє, зокрема і у Плані відновлення.

— Україна розширюватиме сухопутні транспортні коридори та експорт в ЄС та, відповідно, менше залежатиме від морського експорту навіть після розблокування та повернення всіх портів. І, безумовно, це важливо з огляду на подальшу економічну інтеграцію до ринків ЄС, залучення України до європейських ланцюжків доданої вартості, — підкреслила Юлія Свириденко.

У Мінекономіки розповіли, що динаміка показників зовнішньої торгівлі України у 2023 році формуватиметься в напрямку поступового надолуження втрат, понесених минулоріч. Бюджет на 2023 рік передбачає зростання експорту товарів та послуг на 7,2%. Це з урахуванням ситуації, яка склалася в виробничому комплексі, з доступом до трьох портів на Чорному морі для експорту продукції АПК, поступового розширення внутрішнього попиту, попиту на IT-послуги в світі тощо.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram