Близько 73 тис. км українських земель забруднені вибухонебезпечними речовинами і пристроями

За даними Асоціації саперів України, близько 73 тисяч кілометрів українських земель в 10 областях є замінованими й забрудненими боєприпасами та вибухонебезпечними речовинами та пристроями. Про це йдеться у матеріалі Що посіємо — не пожнемо: скільки втратив агросектор через війну?

Враховуючи кількість с/г земель у цих областях, сіножатей, пасовищ та багаторічних насадження, можна стверджувати, що близько 4 млн сільгоспугідь України можуть бути потенційно забрудненими. Зокрема, дуже багато таких територій у Харківській області, де озима пшениця стоїть не зібрана.

Відтак, до звичних площ Україна цьогоріч не дорахує 3,5 млн ярих культур — ярого ячменю, гороху, цукрових буряків, соняшнику тощо. При цьому втрачено не лише потенційні площі під культурами, а й уже засіяні через забруднення, мінування, нарізку військово-польових доріг, створення бліндажів, окопів тощо.

NB: У військових є така цифра  1 рік війни означає 8 років розмінування території.

Український ворог веде гібридну війну із застосуванням різних видів зброї. Зокрема росіяни використовують установки дистанційного замінування під назвою «Земледелие». Ніхто не знає, куди саме потрапляють ці міни, а тому частина врожаю так і не буде зібрана. Найбільше зі звільнених областей є забрудненою мінами Сумщина  47% її території забруднено вибухонебезпечними пристроями.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram