Галузеві асоціації аграрного ринку просять Кабмін розглянути можливість виділення товарного кредиту виробникам азотних добрив у вигляді природного газу. Про це повідомили у Всеукраїнській Аграрній Раді.

Аграрії та хіміки хочуть отримати 1,25 млрд м³ газу терміном на 6 місяців (з листопада 2021 р. до квітня 2022 р.) із запасів НАК “Нафтогаз України”. Відповідне звернення направили до прем’єр-міністра.

Читайте такожПісля подорожчання газу для промислових споживачів до 20000-25000 тис. грн за тис. кубів зросли ціни і на добрива

Забезпечити повернення кредиту пропонують ф’ючерсними контрактами з терміном виконання квітень-липень 2022 р. Також пропонують встановити зобов’язання поставити всі добрива, виготовлені із виділеного газу, на внутрішній ринок за цінами, цінами, які будуть встановлюватись до цін ф’ючерсних контрактів.

NB: Підписанти звернення зазначили, що такий крок дасть змогу забезпечити стабільне виробництво мінеральних добрив у зимовий період. Прем’єр-міністра

закликали терміново ініціювати розробку відповідного рішення.

Відкрите звернення підписали “Всеукраїнська Аграрна Рада”, Федерація роботодавців України, “Українська спілка промисловців та підприємців”, Рада підприємців при уряді України, “Союз хіміків України”, “Український клуб аграрного бізнесу”, Українська аграрна конфедерація, “Аграрний союз України”.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram