Apple подав до суду на український фільм про фрукти-овочі

Фото: УНІАН / Кадр із фільму
У США розпочато судовий розгляд щодо українського фільму Apple-Man. Ініціатором розгляду виступила компанія Apple.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на Forbes.ua.

Аргументи Apple викладені на 467 сторінках. За словами режисера фільму Василя Москаленка, основна претензія в тому, що фільм нібито шкодить іміджу компанії Apple через співзвучність назв.

– Техгігант заявляє, що фільм шкодить бренду, адже користувачам може здатися, що Apple-Man пов’язаний, затверджений або схвалений компанією Apple, – заявив Москаленко.

На сьогодні фільм готовий на 70%. Apple вимагає, щоб режисер відмовився від юридичного оформлення фільму на території США. У цьому випадку компанія матиме право заборонити використання словосполучення Apple-Man у назві фільму та коміксах.

Режисер фільму Василь Москаленко спілкується з Apple через свого американського юриста. Також запланована конференція з представниками компанії.

У відповідь на позов Москаленко записав відеозвернення, у якому пояснив, що Apple-Man – це фільм про яблука – фрукти, а не про техніку, і не містить жодної згадки iPhone або MacBook – будь-яких товарів від Apple. Режисер пропонує компанії переконатися в цьому, переглянувши фільм перед виходом.

Москаленко зняв трейлер до фільму Apple-Man у своїй квартирі 2020 року. Зібравши понад 100000 євро на платформі для фандрейзингу Kickstarter, він почав зйомки повнометражного фільму.

Про фільм Apple-Man

Трейлер першого у світі фільму про супергероїв і здоровий спосіб  життя з’явився 11 січня 2020 року. Закордонні кінокритики порівнювали проєкт українського режисера Василя Москаленка з фільмами Marvel “Люди-Ікс” та серіалом Boys від Amazon.

Мета фільму Apple-Man – популяризація здорового способу життя. Сюжет побудований за всіма канонами супергеройського кіно. Людина-Яблуко з’явився в результаті секретного експерименту зі створення суперсолдата. Разом з дівчиною Вишнею він зібрав команду супергероїв, у якій – капітан Капуста, морквяний пес і людина-перець. Їм протистоїть суперлиходій на ім’я Доктор Бургермен, який має намір знищити людство і використовувати планету Земля для створення Чізбургера Апокаліпсису.

Комедійний бойовик став першим українським фільмом, який знімали в LED-студії з віртуальними декораціями Unreal Engine. Ба більше, це перший фільм у світі, який знімав робот, синхронізований з віртуальним світом.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram