Міжрядний обробіток: боротьба з бур’янами без хімії

Боротьба з бур’янами тільки хімічними засобами є насамперед зручною, і тому більшість аграріїв, не замислюючись, запускають у поле обприскувач, як тільки там з’являється небажана рослинність. Це призвело до того, що частина бур’янів уже не реагує на певні діючі речовини гербіцидів, і аграріям доводиться підбирати суміші різних ЗЗР, щоб очистити поля. Насправді це тільки частково розв’язує проблему, бо резистентність набуватиме все більшого поширення, і хімічне навантаження тільки зростатиме. Застосування страхових гербіцидів завжди пригнічує культурні рослини, і це безперечно впливає на майбутній урожай.

Покращити ситуацію може міжрядний обробіток посівів за допомогою механічних знарядь. Прикладом може слугувати міжрядний культиватор ROW-MASTER від компанії BEDNAR.

Культиватор випускають у двох модифікаціях — звичайній (RN) і для обробітку посівів цукрового буряку (RN_S). Агрегат, окрім боротьби з бур’янами, можна застосовувати для руйнування ґрунтової кірки в посівах кукурудзи, соняшнику й інших просапних культур.

Модель RN є більш універсальною. Робочі органи розташовані з міжряддям від 45 до 80 см. Виробник пропонує три варіанти ширини захвату — 4,8 м, 6,4 та 9,6 м. Необхідна мінімальна потужність трактора становить від 60 до 150 к.с. Модель RN_S для цукрового буряку пропонують у версіях із шириною захвату 3 м, 6 м, 9 і 12 м і міжряддями 45/50 см.

Масивна рама з великим кліренсом (80 см) дає змогу проводити культивацію високих рослин. Кожна секція з робочими органами працює на паралелограмній навісці, а робочі органи кріпляться за допомогою системи silentblock. Ця унікальна конструкція не потребує обслуговування й створює постійний тиск на опорні колеса та покращує проникнення робочих органів у ґрунт.

Як робочі органи застосовують звичайні культиваторні лапи або ж долота чи підгортальні лапи. Залежно від стадії вегетації можна змінювати положення робочих органів так, щоб вони не пошкоджували культурні рослини й заразом обробляли максимально можливо за конкретних умов площу міжряддя. Бічні диски або щитки закривають культурні рослини від потоку грудок, уберігаючи їх від пошкодження.

NB: Міжрядний культиватор ROW-MASTER може бути оснащений оптичною системою керування CultiCam, яка здатна керувати агрегатом і направляти його точно по міжряддю, навіть на ранніх стадіях вегетації (починаючи з двох справжніх листочків).

Завдяки цьому, культиватор працює незалежно від траєкторії руху трактора і, навіть у разі зміщення тягового засобу вбік, культурні рослини не постраждають. Це дає змогу підвищити робочу швидкість до 18 км/год та збільшити продуктивність виконання технологічної операції, а також максимально зменшити відсоток необробленого ґрунту в міжряддях.

Система CultiCam – це стереоскопічна кольорова камера з двома об’єктивами, монітор, блок керування, датчики положення і швидкості та електрогідравлічне регулювання положення культиватора. Для отримання тривимірних зображень рослин та їх оцінювання камера сканує від 2-х до 4-х рядків залежно від ширини міжрядь. Далі інформація передається на монітор, де відбувається аналіз зображення, і відповідно до фактичного розташування робочих органів до рядків корегується положення культиватора за допомогою електрогідравлічного регулювання.

Варіант системи CultiCam STANDARD передбачає ручне налаштування камери, фіксацію тільки зеленого кольору та дещо стрибковий рух кадру. У комплектації CultiCam PROFESSIONAL функціонал значно ширший: дає змогу автоматично налаштовувати висоту та кут нахилу камери, фіксувати кілька кольорів (червоний, жовтий, синій) та їх поєднання, висоту рослин. Щоб зрозуміти, чи це потрібно для конкретних умов господарства, можна спочатку придбати версію STANDARD і за потреби зробити апгрейд до версії PROFESSIONAL.

Робоча глибина встановлюється регулюванням положення опорного колеса на кожній секції. Крім того, агрегат оснащено сталевими стабілізаційними колесами. Їх установлюють поблизу вузла навішування, а на широкозахватних моделях ще й на краях рами. За допомогою «ножа», розташованого посередині зовнішньої поверхні колеса, культиватор утримується від різких бічних зміщень, і навіть у складних умовах це забезпечує високу якість і мінімальний відсоток пошкоджень культурних рослин.

Після презентації моделей міжрядного культиватора ROW-MASTER, компанія BEDNAR торік практично відразу розпочала їх продаж. На сьогодні багато господарств встигли отримати перший досвід роботи, який свідчить про високі експлуатаційні характеристики культиваторів. Наприклад, аграрії розповідають, що змогли суттєво підвищити продуктивність міжрядних обробітків, покращити якість культивації та зменшити застосування гербіцидів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram