Активні жнива посилюють тиск на ціни на пшеницю

У п’ятницю на світових біржах ціни на пшеницю продовжили опускатися. Як повідомив GrainTrade, це відбувається під тиском кращих, ніж торік, темпів збирання врожаю. Також на ціноутворення впливають очікування відновлення експорту з морських портів України.

Трейдери сподіваються, що 20-21 липня Україна та росія за сприяння Туреччини та ООН підпишуть анонсовану угоду, яка дозволить розблокувати експорт зерна з портів Чорного моря. Однак ракетні обстріли Миколаєва, Одеси та інших міст вкотре підтвердили, що росія прагне й надалі знищувати інфраструктуру та економіку України.

В очікуванні збільшення пропозицій трейдери минулого тижня активно розпродували контракти на пшеницю. Це знизило спекулятивний попит та призвело до падіння котирувань за тиждень на 9,4-14,8%.

NB: Станом на 15 липня в Україні з 588,3 тис га намолочено 1,7 млн т пшениці з врожайністю 2,88 т/га (4,11 т/га торік). Мінагрополітики знизило прогноз врожаю пшениці в Україні до 18-19 млн т.

За даними Держмитниці, у 2022/23 МР Україна станом на 15 липня експортувала 119 тис т пшениці, тоді як торік цей показник складав 248 тис т. Після скасування ліцензій на експорт пшениці його темпи значно прискорилися. Однак ціни попиту на продовольчу пшеницю залишаються на низькому рівні — 3500-4500 грн/т на елеваторах та 5000-5500 грн/т в малих портах Дунаю. Фермери продають обмежені партії в очікуванні розблокування портів Чорного моря.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram