Перспективи врожаю у 2022 р. з погляду погодних умов хороші — УкрАгроКонсалт

Світове виробництво у 2021/22 МР виросло на 3 млн т або на 0,4% за рахунок успішного врожаю в ЄС, Австралії, Аргентині та Україні. Найсильнішого скорочення зазнали врожаї в США, Канаді та Росії. Про це пише Марина Маринич, аналітик “Украгроконсалт”.

Серед імпортерів слід відмітити Туреччину, власний врожай якої скоротився на 2,25 млн т, та зростаюче виробництво пшениці в Пакистані та Індії. Остання навіть почала активно експортувати свою пшеницю (поки що в основному в сусідні країни).

Вищезазначене призвело до посилення присутності Австралії та Аргентини на ринку Південно-Східної Азії та росту попиту на чорноморське зерно з боку Туреччини та інших країн Близького Сходу, констатує аналітик.

— У першій половині сезону світові ціни пшениці демонстрували стандартну сезонність, але в кінці лютого, з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну, відбувся різкий стрибок. І тільки у червні, напередодні нового сезону, ціни змогли повернутись до довоєнних значень, — пояснює Марина Маринич.

Не дивлячись на розірвання звичних логістичних ланцюжків, Україна встигла експортувати 18,8 млн т пшениці, що на 13% більше, ніж торік.

Перспективи врожаю у 2022 р. з погляду погодних умов хороші, повідомляє УкрАгроКонсалт.

За рахунок недоекспортованих запасів попереднього сезону та непоганої врожайності, експортний потенціал буде залежати від відновлення роботи морських портів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram