Аграрії закликають уряд терміново затвердити перелік територій, що постраждали від росіського вторгнення

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) звернулася до уряду з проханням посприяти якнайшвидшому затвердженню переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тих, що є тимчасово окупованими збройними формуваннями російської федерації. Про це повідомила пресслужба УКАБ.

Потреба термінового ухвалення переліку таких територій пов’язана з тим, що з початку 2023 року українські аграрії повинні подавати звіти та розрахунки по сплаті мінімального податкового зобов’язання.

У зв’язку з повномасштабним вторгненням російської федерації, Податковий кодекс України передбачає, що за 2022 та 2023 звітні роки МПЗ не нараховується та не сплачується за вищезгадані земельні ділянки та за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Перелік таких територій визначає Кабмін. Однак на сьогодні він не затверджений.

В УКАБі зазначили, що сільськогосподарські угіддя як на прифронтовій, так і на окупованих або деокупованих територіях мають високий ризик забруднення мінами, нерозірваними боєприпасами. Чимало земель зазнали фізичного пошкодження родючого шару грунту. Такі угіддя потребують ретельного огляду, розмінування, відновлення.

Читайте також: В Україні розробили проєкт методики оцінки збитків за зруйноване майно підприємств

Окрім того, на окупованих територіях агаррії мають обмежений доступ до своїх земель та посівів. Відповідно, чимало аграріїв у східних та південних областях України не мають змоги посіяти/зібрати урожай або хоча б провести огляд поля.

Як пояснили у зверненні, якщо Кабінет Міністрів не затвердить перелік таких територій, виходячи з діючих положень законодавства, агарії повинні будуть нараховувати собі по цих земельних ділянках МПЗ.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram