Аграрії Львівщини ще остаточно не визначилися з площами посіву озимини

Посівна озимих на Львівщині вже розпочалась, але аграрії регіону остаточно ще не визначились з площами посівів. Про це повідомили в обласному департаменті агропромислового розвитку.

Прийняти рішення сільгоспвиробникам заважає ймовірність того, що звільнення площ від попередників може затягнутись. Аграріям бракує елеваторних потужностей та складських приміщень для зберігання вирощеного врожаю. Наявні потужності зі зберігання ще не звільнені від перехідних залишків минулорічного врожаю зерна.

Стримує активне планування посівних площ також обмежена реалізація вирощеної продукції. Через це вироьникам не вистачає оборотних коштів на посівну.

За середньорічними даними, площі вирощування озимих культур на Львіщині займають близько 55% всіх посівних площ. У формуванні структури посівних площ пріоритетними для сільгоспвиробників є озимі зернові, скільки вони дають вищу врожайність та зменшують навантаженість під час посіву ярих культур.

— Ситуація з експортом у поточному році внесла свої корективи. Однак аграрії під час посівної роблять максимальний акцент на проведенні сівби в оптимальні терміни, оскільки саме їх дотримання гарантує отримання сильних сходів та високої врожайності майбутнього врожаю. За середньорічними даними озимі зернові культури забезпечують до 50% всього валового виробництва зерна за рік, — зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Додамо, що дослідження Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН довели що відхилення строків сівби на 15–20 діб від оптимальних зумовлює зниження урожайності озимих зернових культур на 15–35%.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram