У Мінагрополітики вважають, що у жовтні повинна подешевшати гречка

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький вважає, що гречка, ціни на яку стрімко зросли від початку повномасштабного російського вторгнення через розірвання ланцюгів імпорту, має подешевшати в жовтні. Про це він сказав в етері національного телемарафону.

За його словами, навесні аграрії відреагували на дефіцит гречки й засіяли в 1,5 раза більше площі порівняно з минулим роком. Наразі збір гречки тільки розпочався, обмолочено 8% площ, зібрано майже 12,6 тис. тонн.

Загалом, цьогорічний урожай гречки в Україні прогнозують на рівні 140 тис. тонн. Внутрішнє ж споживання становить 100-110 тис. тонн.

— Тому вже в жовтні, коли крупа буде оброблена й поступить до споживача, очікуємо зниження ціни, — зазначив Тарас Висоцький.

Що стосується ціни на цукор, то, за словами заступника Міністра, вона суттєво не зміниться. Аграрії цьогоріч посіяли 180 тис. га цукрового буряка, з яких можна виготовити близько 1 млн 100 тис. тонн цукру, що повністю покриває його внутрішнє річне споживання. До того ж, сформовані запаси з минулорічного урожаю, тому чинників ані до дефіциту, ані до подорожчання цукру в Україні немає.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram