Аграрії ініціювали новий законопроєкт щодо валютних операцій при експорті зерна

У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт, яким усувається дискримінація легальних експортерів української продукції. Про це повідомила пресслужба Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

Йдеться про альтернативу до проєкту закону “Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур”, який сколихнув всю аграрну спільноту. Як пояснили у ВАР, цей проєкт, під приводом боротьби з неповерненням валютної виручки, фактично встановлює монополію на експорт зерна великими гравцями ринку та вимивання обігових коштів у малих та середніх аграріїв.

Більше про занепокоєння аграріїв цим законопроєктом читайте: Влада не полишає спроб ускладнити життя сільгоспвиробників — агроспільнота про новий законопроєкт щодо валютного контролю

Експерти ВАР розробили альтернативний законопроєкт, який, зокрема, дає експортерам з позитивною податковою історією експортний овердрафт — суму на яку він може експортувати без необхідності поповнення рахунку. Також новий законопроєкт виправляє численні помилки основного і закриває лазівки для обходу системи.

У ВАР зазначили, що у разі прийняття законопроєкту держава дійсно отримає ефективний інструмент для боротьби з неповерненням валюти. Легальні аграрії, в свою чергу, не відчують навантаження від такого регулювання, бо на суму раніше сплачених податків та поверненої валюти зможуть проводити експорт товарів без грошової застави.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram