У південних регіонах України аграрії прогнозують, що через посуху можуть втратити до 50% врожаю зернових. Зокрема, найбільше скарг поступило від сільгоспвиробників Херсонської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Запорізької і Вінницької областей, де вже серйозно постраждали пшениця та ячмінь.


До прикладу директор приватного агропромислового підприємства (ПАП) «Людмила» з Хмельницької області Микола Гурський розповів, що останній і єдиний після зими дощ на його посівах пройшов 2-3 тижні тому і був дуже слабеньким, промочивши ґрунт не більше, ніж на 2-3 см. На його думку, втрати його господарства по пшениці сягнуть до 30%, сої близько 20%.


У той же час директор фермерського господарства «Щедра Садиба-М» теж з Хмельницької області Олександр Бондар прогнозує, що якщо найближчим часом не пройдуть затяжні дощі, він може втратити близько 40% врожаю пшениці та 50% сої.

А от директор ТОВ «Терра» (Дніпропетровська обл.) Олександр Дорошенко зазначив, що втрати врожаю на його підприємстві також можуть сягнути 50%.

— Якщо і надалі не буде дощів, ми можемо втратити до 50% врожаю. Найбільше постраждали пшениця і ячмінь. Соняшник і кукурудза менше, у цих культур ще є невеликий запас вологи. Але, враховуючи погодні примхи, невідомо, що буде далі. Останній дощ в нашому районі був 8-9 травня, і був він дуже незначним, розповів директор підприємства.

При цьому фермери кажуть, що справжні суми збитків можна буде рахувати вже ближче до моменту збору врожаю.

За матеріалами ВАР