Через невизначеність, чи потрапить соя у перелік товарів, на які пошириться нове мито США, міжнародні ф’ючерси на олійну минулого тижня впали відразу на 3% до рівня 357 $/т, що є мінімальним показником 4,5 останніх місяців. При цьому зниженню цін сприяє хороший стан посівів сої в США.


Як зазначає Електронна зернова  біржа України, на зниження цін на сою на світовому ринку впливає також нарощування експорту сої з Бразилії, ціна на яку знизилась після різкого падіння курсу бразильського реала на 20% за два місяці.

Паралельно ціни на рослині олії продовжують знижуватися через зменшення попиту. Зокрема, від початку літа пальмова олія уже втратила 2,17% і її продають за ціною 2387 ринггітів або 600 $/т, соєва олія в Чикаго подешевшала на 3% до 671 $/т. Як наслідок, зниження цін на пальмову та соєву олії призвели до стрімкого зниження цін на українську соняшникову олію до 725-730 $/т FOB.


Загалом експортний попит на українську сою дуже низький, а переробники знижують закупівельні ціни через падіння цін на олію та шрот. На разі закупівельна ціна на сою з доставкою на завод за тиждень становить 12800-13000 грн/т. Тобто українська соя впала в ціні на 400-500 грн/т.

Також свій вплив на ціну на сою має підтвердження домовленостей між США та Китаєм щодо збільшення закупівлі сільгосппродукції з США до 70 млрд доларів на рік.