90% мешканців України згодні, що робота на землі є частиною української ідентичності

розсада робота на городі городництво
Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-22
Абсолютна більшість жителів України позитивно ставиться до роботи на землі та до вирощування рослин. Як повідомили GrowHow у ГО “Місто-Сад”, про це свідчать дані соцопитування Київського інституту соціології.

Його результати показали, що вирощування рослин є дуже популярним заняттям серед жителів України. Понад три чверті (78%) респондентів вказали, що вони вирощували якісь рослини впродовж останнього року:

  • 65% вирощували овочі, городину для власного споживання;
  • 43% — фрукти, ягоди, горіхи;
  • 34% — кімнатні рослини;
  • 29% — вуличні квіти;
  • 7% — лікарські трави,;
  • 5% — овочі, городину для продажу.

89% опитаних погодилися з твердженням, що садівництво є гарним способом відволіктися від проблем. Стільки ж вказали, що процес висадки рослин та збирання урожаю викликає у них позитивні емоції. Також 89% погодилися, що вирощування рослин гуртує та об‘єднує людей, розвиває почуття солідарності та відчуття спільності.

NB: 94% опитаних вважають, що власноруч вирощені плоди значно смачніші, ніж магазинні.

У багатьох випадках догляд за рослинами є щоденною справою: за відповідями респондентів, 45% тих, хто займався вирощуванням рослин за останній рік, доглядали за ними щодня, 8% — більшість днів на тиждень, а 41% — 2-3 дні на тиждень або рідше.

теплиця робота в теплиці полив

Три чверті (73%) дорослих жителів України вважають роботу на землі невід’ємною частиною свого життя, а 90% згодні, що робота на землі є частиною української ідентичності. 94% погоджуються, що рослини можуть лікувати, а процес догляду за ними може стати своєрідною психологічною терапією.

Жінка город робота в городі

Тих, хто вважає роботу на землі невід’ємною частиною життя, і тих, хто отримує позитивні емоції від вирощування рослин і збирання врожаю трохи більше серед жінок, аніж серед чоловіків. Також їх більше серед людей віком 30 років і старших, аніж молодших і серед жителів сіл, аніж міст. Проте, як зазначили у “Місто-Сад”, загалом позитивне ставлення до вирощування рослин і роботи на землі домінує в усіх соціально-демографічних категоріях, серед жителів усіх регіонів та різних за типом населених пунктів.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram