8 українських громад перемогли у конкурсі “Сади для Перемоги”

Редакція GrowHow.in.ua   2023-02-10
Організатори грантового конкурсу для громад “Сади для Перемоги” спільно з Благодійним фондом “МХП-Громаді” обрали переможців, які отримають фінансування для реалізації ідей із підтримки локальної продовольчої безпеки чи розвитку сільського господарства. Про це GrowHow повідомили у департаменті комунікацій МХП.

Переможцями стали 8 громад. Три з них із Черкаської області: Білозірська, Чигиринська та Бобрицька. Дві — з Вінничини: Краснопільська та Чернівецька. Також перемогли у конкурсі:

  • Миронівська громада з Київської області;
  • Новопокровська громада з Дніпропетровщини;
  • Пирятинська громада з Полтавської області.

Загалом у конкурсі взяли участь майже 80 громад, які мають ідеї з покращення своєї ситуації з продзабезпеченням. Громади-переможниці отримають фінансування у розмірі до 250 тис. грн.

— Для нас важливо, що громади не лише розуміють ризики, пов’язані з продбезпекою, а й розробляють плани дій для недопущення та подолання ризиків. І навіть більше — вирішуючи сьогоднішні проблеми, закладають основу для розвитку місцевого бізнесу та сталих змін в громадах. Саме такий підхід ми популяризуємо в ініціативі “Сади Перемоги”, — прокоментувала Тетяна Лебухорська, керівниця напрямку продовольчої безпеки проєкту SURGe, який організував конкурс.

Директорка БФ “МХП-Громаді” Тетяна Волочай додала, що такі конкурси закладають хороший фундамент для свідомого, дорослого, самозарадного підходу до продовольчої безпеки. Адже стимулюють шукати шляхи визначення продуктових потреб і їхнього забезпечення.

У межах конкурсу зацікавлені громади брали участь в освітніх вебінарах. Там експерти розповідали про стратегію, розробку та втілення комплексного плану продовольчої безпеки. Також навчали в питаннях проєктного менеджменту й подання грантових заявок.

Читайте також: Розпочався прийом заявок на участь у програмі грантової підтримки ФАО та ЄС

Кошти гранту громади зможуть використати на техніку для обробки землі, на необхідні засоби для вирощування, зберігання і переробки сільськогосподарської продукції, впровадження новітніх технологій та інші заходи, що сприяють підвищенню продовольчої безпеки.

Аби не пропустити найцікавішого, підписуйтесь на наш канал-Telegram